LED Ekran değişimi

Notebook Laptop LCD Ekran Tamiri ve değişimi

Teknik servisimize Tüm marka ve model Notebook Laptop ların LED ekranlarının değişimi ve tamiri yapılmaktadır.

LED Ekran ebatları; 8.9 / 10.0 / 10.1 / 10.2 / 11.6 /12,1 / 13.3 / 14.0 / 14.1 / 15.0 / 15.4 / 15,6 / 16 / 17,3 / 17,3 / 18.4 inç ekranlar ve diğer ebatlar.

Notebook'larımızda kullanılan Led ve Lcd ekranlar Teknolojini gelişimiyle her geçen gün darbelere karşı sağlamlaştırmaktır. Ama bazen bu darbelerden de nasibimizi alıyoruz ve Laptop ve Notebooklarımızın ekranları kırılabiliyor veya doğal süreçten dolayı arızalanıyor. Ankara Notebook servisimizde Tüm markaların Led ve Lcd ekranları 20 dk. Takılmaktadır.

Led Ekran

Notebook Led panel değişimi

Notebook ve Laptopların Led, Lcd panel tamiri konusunda bir problem ile karşılaştığınızda teknik servisimizde uzman ekibimiz ile 20 dk değimi yapılamaktadır. Sizlere bir telefon kadar yakınız. Ekran sorunlarında genelde kırılma, çatlama, mürekkep dökülmesi gibi, görüntünün 2 ye 4 e 6 ya veya 8 e bölünmesi, ekranının beyazlaması veya tamamen kararması, pixel oluşumları ve kazalar sonucunda ekranınızda veya monitörünüzde kalıcı ve görsel yönden sizi rahatsız edecek istenmeyen hatalar oluşabilir.

Notebook Led ve Lcd panel tamiri konusunda size birçok firmanın yardımcı olamaz çünkü Lcd panellerin modelleri çok fasla olmasından dolayı nerdeyse firmaların hiç biri aşırı maliyetli olamazından dolayı stok tutamamaktadırlar.

Notebookların Led ve Lcd Ekranlarının Orijinal olmasına dikkat ediniz. Başka bir marka ve ya uyumsuz olan ekranlar göz sağlığınızı ciddi anlamda bozmaktadır. Yanlış takılmış ekranlardan dolayı daha sonraki kullanımlarda gözlerimizin alışamamasından dolayı bir çok kullanıcı bilgisayarını değiştirmektedir.

Şunu unutmayınız ki bildiğimiz bilgisayar tamircileri Notebook ve Laptop tamirinden anlamazlar anlıyorum diyenler bu Notebook v e Laptop tamiri yapan firmalarla anlaşarak müşteriden aldıkları bilgisayarları bu firmalara götürerek arcılık yapmaktadırlar.

Ankara Notebook, Laptop Led panel değişimi konusunda teknik servisimizde 2 yıl garantili olarak değişimi yapılmaktadır.

Çözünürlük nedir?

Çözünürlük herhangi bir görüntü için monitörünüzün kullandığı piksel sayısını belirtir. Monitörünüzün desteklediği çözünürlük ne kadar çok olursa görünütü o kadar kaliteli ve net olur. Örneğin; 1280*1024 çözünürlüğünde yatay 1280 dikey ise 1024 piksel kullanıldığı anlamına gelir. Bunların çarpımı da piksel sayısını verir.

İdeal çözünürlüğü seçin:

Klasik veya geniş ekran tercihi, isteğinize bağlıdır. Rahat kullanım için TFT panelin çözünürlüğü inç başına 80-100 piksel (dpi - dots per inch) arası olmalıdır. Bu noktacık yoğunluğu değerinde ekrandaki semboller ne okunamayacak kadar küçük, ne de rahatsız edecek kadar büyük olacaktır. Tabloda tipik ekran boyutları ve bunların çözünürlüklerini bulabilirsiniz.

Piksel nedir?

Monitördeki görüntü gözle görülemeyecek kadar küçük noktalardan oluşur. Bu noktalara piksel denir. 1280*1024 çözünürlüğünde yatay 1280, dikey ise 1024 piksel kullanıldığı anlamına gelir. Bunların çarpımı da piksel sayısını verir.

Tarama hızı nedir?

Tarama hızı monitörünüzün saniyedeki tarama ölçüsüdür. Örneğin 1024*768 çözünürlükte monitörünüzün 85Hz tarama yapması gibi. Monitörünüz ne kadar yüksek tarama hızı sağlarsa gözleriniz o kadar rahat edecektir

Nokta aralığı neden önemlidir

Monitörünüzdeki görüntü gözle görünmeyecek kadar çok noktalar içerir. Bu noktalar arasındaki mesafe ne kadar az olursa görüntü o kadar net olacaktır.

Ölü piksel nedir

Bozuk transistörden dolayı ışık piksele ulaşamazsa nokta karanlık veya sürekli parlak kalmasına yol açar. Bunu sonucunda da ölü piksel meydana gelir.

Görüş açısı, aydınlatma ve parlaklık değerleri birkaç ince nokta sayesinde kolayca değerlendirilebilir. Dikkat etmeniz gereken noktaları şunlardır;

Parlak mı Mat mı?

Dizüstü bilgisayarların ekranları yansımaları önleyen bir tabaka ile kaplıdır. Son zamanlarda öne çıkan 'parlak ekran' (glare panel) tanımı, bir miktar yansıma yapsa da, renkleri daha canlı göstermeyi vadeden ekranlar için kullanılıyor. Resim ve videoları izlerken bir avantaj teşkil eden bu ekranlar, yoğun ışık altında yansımaya sebep olarak kullanıcıyı rahatsız edebiliyor. Bu nedenle parlak ekranlı dizüstüler, dış ortamda kullanım için çok elverişli sayılmazlar. Gün ışığında ekrandakilerin okunabilmesi için, ekranın metrekare başına 200 kandela (200 cd/m2) ışık şiddetine sahip olması gerekir.

Ekran kalitesini test edin;

1) Görüş Açısı: Ekrana kenardan bakın. Renklerin bozulmaya başladığı açıya dikkat edin. Bu açı ne kadar büyükse, görüş açısı o kadar iyidir. Dikey görüş açısı testi için ise, ekranda beyaz bir sayfa açıkken, ekranı hareket ettirin. Beyaz renk, küçük bir konum değişikliğinde bile griye dönüşüyorsa, o ekranın mobil çalışma için uygun olmadığını söyleyebilirsiniz. Bir otobüste veya trende seyahat ederken ekranın hareket etmesini önleyemezsiniz. Bu da renklerin gözünüze sürekli bozuk yansıması anlamına gelecektir.

2) Parlaklık: Masaüstü arka plan resmini kapatın ve arka planı düz beyaz renk olarak ayarlayın. Parlaklığı en son değere kadar açın. Beyaz renk gözlerinizi kamaştıracak kadar parlaksa, o ekran dış ortamda kullanım için uygundur.

3) Aydınlık: Parlaklığı orta seviyeye getirin ve arka planı siyah renge ayarlayın. Ekranın alt kısmına dikkat edin. Arkadan ışıklandırmanın etkisiyle üst bölgelere göre biraz daha açık olacaktır. Ancak bu bölgede siyah yerine açık gri ile karşılaşıyorsanız, film ve oyunlarda bu ekran sizi rahatsız edebilir.

Yedek parça

Laptop Şarj AdaptörüLaptop BataryaLaptop Lcd, Led EkranLaptop ve Bilgisayar HarddiskLaptop Bilgisayar RamLaptop ve Bilgisayar Anakart

Servis hizmetleri

Acer, Hp, Sony Vaio, Dell, Notebook Led Ekran, Laptop Led Ekran, Toshiba, Asus, Exper, Bilgisayar Klavye satışı, Ankara, Led Ekran Fiyatı, Kızılay, Küçükesat, Maltepe, Sincan, Yüzüncü yıl, Ulus, Çukurambar, Batıkent, Ostim, Bahçelievler, Ümitköy, Çayyolu, Etimesğut, Yenimahalle, Keçiören, Etlik, Sıhhiye, Gölbaşı

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Şanlıurfa, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli